Problem z updatate z 20.0.8 do 20.0.9

Problem polega na tym, że mam postawioną chmurę na hostingu hekko i przy próbie update przez aktualizator od 3 tygodni wisi na 5 kroku i nie wiem co z tym można zrobić.
|System operacyjny:|Linux 3.10.0-962.3.2.lve1.5.52.el7.x86_64 x86_64|
|Procesor:|Intel(R) Xeon(R) CPU E5-1650 v3 @ 3.50GHz (12 cores)|
|Pamięć:|125.64 GB|

The problem is that I have a cloud on hosting and when I try to update via the updater for 3 weeks it has been hanging on the 5th step and I do not know what to do with it.
| Operating system: | Linux 3.10.0-962.3.2.lve1.5.52.el7.x86_64 x86_64 |
| CPU: | Intel (R) Xeon (R) CPU E5-1650 v3 @ 3.50GHz (12 cores) |
| Memory: | 125.64 GB |

Myślę, że aktualizacja nie przejdzie do końca. Spróbuj usunąć plik .step znajdujący się w:

twoja_chmura/data/updater-"losowy_ciag"/.step

“losowy_ciag” to ciąg znaków ustalony przez aktualizator podczas procesu aktualizacji np. updater-d3ghk7djtu

Następnie spróbuj ponownie uruchomić aktualizator poprzez instancję NC.

Dzięki zadziałało. Mogę proces rozpocząć ale staje na kroku

  • Verifying integrity

Parsing response failed.
Show detailed response

czy można inaczej zrobić update?

Można. Należy zrobić kopię instancji NC i bazy danych. Następnie jeśli pliki znajdują się bezpośrednio na serwerze, usuń je oprócz katalogu data. Następnie należy przesłać nową wersję NC na serwer. Skopiować plik z kopii config/config.php do nowej wersji NC. Jeśli używasz niestandardowe ustawienia serwera to skopiuj również plik .htaccess.
Jeśli instancja znajduje się w osobnym katalogu na serwerze, to najszybciej zmienić nazwę katalogu starej wersji. Przesłać nową wersję NC, zmienić nazwę katalogu Nextcloud na taką jaka była wcześniej, a następnie przekopiować katalog data oraz pliki config/config.php i .htaccess do nowej wersji.

Po uruchomieniu przeglądarki z adresem Twojej instancji pojawi się informacja o aktualizacji NC do nowej wersji. Postępuj według instalatora. Po tych czynnościach zaloguj się i sprawdź w PA jaką masz aktualną wersję Nextclouda.

Czy ma znaczenie, że ten katalog jest subdomeną?

Nie ma znaczenia. Pamiętaj tylko o przekopiowaniu pliku .htaccess :wink:.

Udało się dzięki Twojej pomocy. Choć przeżyłem chwilę grozy. Wcześniej miałem hosting w az.pl i w cpanelu narzędzia do pbsługi po stronie serwera. A w cyber_folku w panelu du…a niema nic z narzędzi a tu przenoszenie 45GB z katalogu do katalogu przy pomocy klienta ftp spociłem się jak zaczęło sypać błędami. Teraz mam 20.0.10 czy warto podnieść do 21.0.2? Mam teraz status A+. Czy robić update jak się zdegraduje do A?

Jasne, że warto. No chyba że, korzystasz z jakiejś aplikacji, która nie jest kompatybilna z wyższymi wersjami, której aktualnie używasz, ale to już inny problem. Nowa wersja ma wiele poprawek oraz umożliwia instalację nowych wersji aplikacji. Nie zwlekaj tylko instaluj. W wersji beta jest już NC 22 :grin:, ale poczekałbym z nią na pełną wersję oraz przystosowanie aplikacji do tej wersji.

Aby nie przenosić tak wielkiego katalogu, to można wykonać aktualizację jeszcze na jeden sposób. Mianowicie przenosisz wszystkie pliki do innego katalogu z Twojej instancji oprócz katalogu data oraz config i pliku .htaccess, aby mieć ich kopię. Następnie wysyłasz wszystkie pliki nowe wersji do katalogu, gdzie znajdowała się stara instalacja Nextclouda, oczywiście oprócz katalogu config i pliku .htaccess. Następnie uruchamiasz aktualizator i cieszysz się nową wersją. Pamiętaj, przed aktualizacją zrób kopię bazy, tak na wszelki wypadek :wink:.