Nie mogę usunąć folderu - brak opcji usuwania, brak uprawnień

Problem jest następujący: jest sobie folder, który nie ma opcji usunięcia (pojawia się tylko przy zaznaczeniu folderu). Kiedyś fizycznie skasowałem folder z linii poleceń i jego po prostu nie ma w systemie plików Linuxa, ale jest ciągle widoczny przez interfejs webowy i jako pusty folder synchronizuje się klientem.
Wrzucam krótkie wideo obrazujące problem: Nextcloud Matys PC

Czy katalog jest zaszyfrowany? W pewnym momencie otrzymujesz komunikat:
Nieprawidłowy klucz prywatny aplikacji szyfrującej. Zaktualizuj hasło klucza prywatnego w ustawieniach osobistych, aby odzyskać dostęp do zaszyfrowanych plików.

A przy okazji znalazłem błąd w tłumaczeniu :grin:.

No właśnie nie jestem w stanie stwierdzić czy jest zaszyfrowany. Na dysku ten folder nie istnieje. Ten komunikat pojawia mi się od jakiegoś czasu i nie wiem co z nim zrobić. Sam folder stwarza ten problem prawie od początku istnienia mojego Nextclouda, to będzie już jakieś dwa i pół roku.

Doznałem właśnie olśnienia i znalazłem w bazie danych info o katalogu, który mi wisiał.
SELECT * FROM oc_filecache WHERE path LIKE ‘%OFFICE 2010’;

No i znalazło się. Po usunięciu wpisu nagle nie ma już folderu. Komunikat o nieprawidłowym kluczu pozostał.

SELECT * FROM oc_filecache WHERE path LIKE ‘%OFFICE 2010’;

Też o tym myślałem :wink:.

Po usunięciu wpisu nagle nie ma już folderu.

Zobacz jeszcze, czy fizycznie nie występuje na serwerze. Tak tylko, żeby był porządek.

Nie występuje, bo on już dawno tam nie występował i dlatego to tak wisiało.

Udało mi się skasować komunikat o kluczu szyfrowania. Po prostu wyłączyłem moduł szyfrowania z aplikacji i nie ma już problemu. Nextcloud bez błędów, a dodatkowo przy sprawdzaniu stanu w ustawieniach wszystko na zielono.

To super. Tylko cieszyć się z użytkowania NC :wink:.

Oj tak.
W ogóle mam go postawionego na Ubuntu Server, który jest maszyną wirtualną na Proxmoxie. Dane leżą na terabajtowym dysku SSD podłączonym do maszyny wirtualnej. Kopie zapasowe wszystkiego robią się na Proxmox Backup Server działający na moim Synology DS220+. Polecam taką konfigurację. Dodam, że na serwerze mam procesor Xeon E5-2680 i 48 GB RAM. Daje to radę.