Nie mog臋 usun膮膰 folderu - brak opcji usuwania, brak uprawnie艅

Problem jest nast臋puj膮cy: jest sobie folder, kt贸ry nie ma opcji usuni臋cia (pojawia si臋 tylko przy zaznaczeniu folderu). Kiedy艣 fizycznie skasowa艂em folder z linii polece艅 i jego po prostu nie ma w systemie plik贸w Linuxa, ale jest ci膮gle widoczny przez interfejs webowy i jako pusty folder synchronizuje si臋 klientem.
Wrzucam kr贸tkie wideo obrazuj膮ce problem: Nextcloud Matys PC

Czy katalog jest zaszyfrowany? W pewnym momencie otrzymujesz komunikat:
Nieprawid艂owy klucz prywatny aplikacji szyfruj膮cej. Zaktualizuj has艂o klucza prywatnego w ustawieniach osobistych, aby odzyska膰 dost臋p do zaszyfrowanych plik贸w.

A przy okazji znalaz艂em b艂膮d w t艂umaczeniu :grin:.

No w艂a艣nie nie jestem w stanie stwierdzi膰 czy jest zaszyfrowany. Na dysku ten folder nie istnieje. Ten komunikat pojawia mi si臋 od jakiego艣 czasu i nie wiem co z nim zrobi膰. Sam folder stwarza ten problem prawie od pocz膮tku istnienia mojego Nextclouda, to b臋dzie ju偶 jakie艣 dwa i p贸艂 roku.

Dozna艂em w艂a艣nie ol艣nienia i znalaz艂em w bazie danych info o katalogu, kt贸ry mi wisia艂.
SELECT * FROM oc_filecache WHERE path LIKE 鈥%OFFICE 2010鈥;

No i znalaz艂o si臋. Po usuni臋ciu wpisu nagle nie ma ju偶 folderu. Komunikat o nieprawid艂owym kluczu pozosta艂.

SELECT * FROM oc_filecache WHERE path LIKE 鈥%OFFICE 2010鈥;

Te偶 o tym my艣la艂em :wink:.

Po usuni臋ciu wpisu nagle nie ma ju偶 folderu.

Zobacz jeszcze, czy fizycznie nie wyst臋puje na serwerze. Tak tylko, 偶eby by艂 porz膮dek.

Nie wyst臋puje, bo on ju偶 dawno tam nie wyst臋powa艂 i dlatego to tak wisia艂o.

Uda艂o mi si臋 skasowa膰 komunikat o kluczu szyfrowania. Po prostu wy艂膮czy艂em modu艂 szyfrowania z aplikacji i nie ma ju偶 problemu. Nextcloud bez b艂臋d贸w, a dodatkowo przy sprawdzaniu stanu w ustawieniach wszystko na zielono.

To super. Tylko cieszy膰 si臋 z u偶ytkowania NC :wink:.

Oj tak.
W og贸le mam go postawionego na Ubuntu Server, kt贸ry jest maszyn膮 wirtualn膮 na Proxmoxie. Dane le偶膮 na terabajtowym dysku SSD pod艂膮czonym do maszyny wirtualnej. Kopie zapasowe wszystkiego robi膮 si臋 na Proxmox Backup Server dzia艂aj膮cy na moim Synology DS220+. Polecam tak膮 konfiguracj臋. Dodam, 偶e na serwerze mam procesor Xeon E5-2680 i 48 GB RAM. Daje to rad臋.